Klimatizace

Klimatizace jsou zařízení, která zajišťují tepelnou pohodu v daných prostorách, to znamená, že disponuje funkcemi chlazení, topení ve funkci tepelného čerpadla, odvlhčení, vlhčení, čištění vzduchu a jeho cirkulací.

BETTER 008 Dynamic White
A3050 Better 006 R Perspective Open White
RAS MIRAI

Dodávané značky klimatizací

 • Daikin
 • Toshiba
 • Samsung

Klimatizace ve funkci tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch, to jsou stylové vnitřní jednotky, široká nabídka modelů a regulátorů pro každou místnost. Představují komfortní, energeticky účinná řešení pro Váš obývací pokoj, ložnici i kancelář.

Bytové klimatizace

Nabízíme Vám nejmodernější technologie pro klimatizaci a komfort. Odborníci z naší firmy Vám sdělí více o speciálních funkcích zabudovaných do jednotlivých modelů nabízených klimatizací.

 • Technologie řízení invertorem
  Technologie řízení invertorem v klimatizačních jednotkách slouží k trvalé regulaci vnitřní teploty. Ve srovnání s tradičními systémy poskytuje optimální komfort a snižuje spotřebu elektrické energie o 30%.
 • Bezprůvanový provoz
  Moderní technologie Wind-Free u vnitřních klimatizačních jednotek nevytváří proudy studeného vzduchu.
 • Výkonnost tepelného čerpadla
  Nabízíme produktové řady klimatizací s tepelným čerpadlem pro extrémně vysoké i extrémně nízké venkovní teploty, s nimiž se můžete vždy těšit z dokonalého klimatu uvnitř budovy.
 • Zvlhčování a odvlhčování
  Nabízíme technologie regulující vlhkost při jakékoli teplotě bez potřeby dodatečného zásobníku vody a tím poskytuje nejvyšší pohodlí a komfort.
 • Tichý provoz
  Vnitřní jednotky s velmi tichým provozem poskytují dokonalý komfort.

 

RXKS20 25 35 42J2V1B R 3
AM140KXVGGH EH 002 R Perspective White
RAV 60x60 4 Wege Kassette
 

Najčastější dotazy na klimatizaci

1) Zaměřujete se na klimatizace do rodinných domů nebo na mobilní klimatizace do bytu?

Jelikož jednou z našich priorit je kvalita služeb, zaměřujeme se především na splitové a multisplitové klimatizace do rodinných domů a bytů. Mohou být dodány, mobilní klimatizace za optimální cenu, ale nejsou pro svou účinnost a hlučnost nijak doporučovány.

2) Jaké značky klimatizací nejvíce doporučujete?

Daikin, Toshiba a klimatizace značky Samsung.

3) Jaká je cena klimatizace pro malý rodinný dům s nízkými nároky na chlazení?

Klasická splitová klimatizační jednotka do 3,5kW chladícího výkonu vychází s montáží zhruba 25-30 tisíc Kč bez DPH. Pokud si zákazník vybere levnější neznačkovou klimatizaci, výsledná cena bude o něco nižší, bohužel ale na úkor kvality.

4) Jaké typy klimatizace jsou vhodné do kanceláří nebo do bytů?

Nástěnné klimatizační jednotky se hodí do každého prostředí, jak do kanceláří, tak do bytů. Co se týče kanceláří, tak tam lze použít i stropní kazetové jednotky místo nástěnných klimatizací. Z těch lze vyzdvihnout klimatizaci značky Samsung s funkcí wind-free (bezprůvanová klimatizace), kterou si určitě oblíbite.

5) Je vhodná kombinace klimatizace, vzduchotechniky a tepelného čerpadla?

Ano je, každá vyjmenovaná technologie se zaměřuje na něco jiného. Klimatizace chladí, případně i topí, vzduchotechnika nám přivádí čerstvý vzduch do rodinného domu a tepelné čerpadlo se nám stará o teplo domácnosti a vyhřívá nám teplou užitkovou vodu. Tyto technologie lze různě kombinovat pro komfortnější mikroklima v rodinném domě.

6) V okolí kterých měst nejčastěji realizujete klimatizace?

Nejčastěji jezdíme do Ostravy, Olomouce, Havířovu, Třince, Karviné, Českého Těšína, Nového Jičína, Kopřivnice a Frýdku – Místku. Montujeme po celém Moravskoslezském kraji.

7) Co znamená splitová klimatizace?

Rozdíl mezi splitovou a multisplitovou klimatizací je takový, že k venkovní splitové klimatizaci lze připojit jen jedna vnitřní klimatizace a k venkovní multisplitové klimatizaci lze připojit 1-5 vnitřních klimatizací. Splitová klimatizace tedy znamená zkráceně jedna venkovní + jedna vnitřní jednotka.

8) Co znamená klimatizace s topením (tepelným čerpadlem)?

Pro uživatele se nic nemění, stejná klimatizace, která chladí, dokáže po přepnutí režimu i topit. Klimatizace dokonce mají lepší topný výkon, než chladící výkon.

9) Jak probíhá instalace klimatizace?

Začíná se instalací vnitřní jednotky, následuje instalace plastových žlabů, chladírenského potrubí, komunikačního kabelu, odpadu kondenzátu, stojanu pro venkovní jednotku, venkovní jednotky včetně propojení chladírenského potrubí, komunikačního kabelu, instalace elektro přívodu (úprava elektro rozvaděče (popřípadě napojení do zásuvky)), poté se použije vývěva pro vyčistění chladírenského potrubí, provede se tlaková zkouška chladírenského potrubí, spustí se chladivo do oběhu, popř. doplní chladivo (když je potřeba např. delší propojení mezi vnitřní a venkovní jednotkou). Na závěr se všechno po montáži uklidí, proškolí se uživatel a předá se protokol se záručním listem. Více o montáží klimatizace zde.

10) Jak často probíhá servis a čistění klimatizace?

Pokud uživatel klimatizace nebydlí v průmyslové oblasti, tak stačí provést servis a čistění klimatizace 1 ročně před letní sezonou. Pokud bydlí uživatel v průmyslové oblasti, je potřeba servisu udělat častější.

11) Komu mohu zavolat a napsat, abych se poradil?

Ing. Radim Šmiřák, 603180095, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Chci vědět více