Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo využívá fyzikálních vlastností chladiva, odčerpává teplo z venkovního prostředí a komprimuje je na vyšší hodnotu. Tímto efektem vytápí topné systémy domů, budov a vyrábí teplou užitkovou vodu. K této činnosti potřebuje pouze elektrickou energii, která je při srovnatelném výkonu tepelného čerpadla s přímotopným elektrickým radiátorem pouze třetinová.

Dělení tepelných čerpadel dle teploty výstupního média:

 • nízkoteplotní, ta vyhřívají topnou vodu na 55 st. C.
 • vysokoteplotní tepelná čerpadla, ta disponují topným výkonem do 80 st. C.

Dodávané značky tepelných čerpadel

 • Daikin Altherma
 • Toshiba Estia
 • Samsung EHS
ESTIA 95 set

Výhody námi dodávaných tepelných čerpadel 

 • Šetří provozní náklady, udržuje optimální pohodlí
  Pokročilá technologie tepelného čerpadla nabízí úspory a příjemnou teplotu místnosti. Jak? Tato technologie přizpůsobuje výkon požadavkům, používá komponenty šetřící energii a výkon je řízen inteligentními ovladači.
 • Dokonale vyhovuje požadavkům novostaveb a nízkoenergetických domů
  Stavíte nový dům? Chcete snížit energetickou náročnost Vašeho stávajícího domu? Systém tepelného čerpadla je ideálním řešením. Slučuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody v jednom systému a poskytuje tak maximální pohodlí po celý rok.
 • Kompaktní řešení s užitkovou teplou vodou
  Pokud hledáte řešení „vše v jednom“, pak je pro Vás odpovědí tepelné čerpadlo Daikin Altherma. Vnitřní jednotka kombinuje topení a chlazení s ohřevem teplé vody. Kompaktní jednotka má malý půdorys, ale nabízí velké výhody.
 • Snadné intuitivní ovládání
  Systémy tepelných čerpadel využívají sofistikované ovládání, které má i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Uživateli slouží velký panel displeje. Ovládání velmi snadno pochopíte i užíváte.
EDLQ F daikin altherma
ERLQ004CV3 R 1

Nejčastější dotazy na tepelná čerpadla

1) Jaký je princip tepelného čerpadla vzduch – voda?

Technologie bere teplo ze vzduchu z okolí vytápěného rodinného domu a komprimuje jej na vyšší teplotní hladinu (za pomoci stlačení par v kompresoru) pro vytápění domu a ohřev teplé užitkové vody. Je to nejčastější typ tepelného čerpadla užívaný v ČR.

2) Jaký je princip tepelného čerpadla vzduch – země?

Technologie bere teplo ze země (vertikálně nebo horizontálně) z okolí vytápěného rodinného domu a komprimuje jej na vyšší teplotní hladinu (za pomoci stlačení par v kompresoru) pro vytápění domu a ohřev teplé užitkové vody. Tento typ tepelného čerpadla je náročnější na instalaci z důvodu provedení vrtů do zeminy v okolí domu.

3) Zaměřujete se na tepelná čerpadla pro rodinné domy nebo i na bazény?

Zaměřujeme se hlavně na tepelná čerpadla pro rodinné domy.

4) V okolí kterých měst nejčastěji realizujete tepelné čerpadlo?

Nejčastěji jezdíme do Ostravy, Olomouce, Havířovu, Třince, Karviné, Českého Těšína, Nového Jičína, Kopřivnice a Frýdku – Místku. Montujeme po celém Moravskoslezském kraji.

5) Jaké značky tepelného čerpadla nejvíce doporučujete a realizujete?

Doporučujeme tepelné čerpadlo od značky Daikin, Toshibu a Samsung.

6) Jaká je cena tepelného čerpadla? Máte někde ceník?

Tepelné čerpadlo může stát i s montáží od 100 tisíc do 250 tisíc dle požadavku na topný výkon od 4 kW až po 16 kW základní sérii. Ceníky od jednotlivých distributorů jsou sice k dispozici, nicméně každá montáž je jiná a vyžaduje vlastní cenovou kalkulaci. Proto žádný obecný ceník k dispozici nemáme.

7) Jaké jsou výhody vytápěním tepelného čerpadla?

Oproti klasickému vytápění, které vyžaduje pravidelnou obsluhu. Je činnost tepelného čerpadla naprosto automatické, jeho regulace zajišťuje bezzásahový chod a vysoký uživatelský komfort. Při 1 kW příkonu, tepelné čerpadlo vyrobí až 4 kW tepla při topném faktoru 4.

8) Kolik ušetřím ročně na energiích a jakou má tepelné čerpadlo návratnost?

Tepelné čerpadlo je schopné snížit náklady na vytápění a ohřev TUV za rok zhruba o 55 % ve srovnání s elektrokotlem a okolo 30 % ve srovnání s plynovým kotlem. U rodinných domů se návratnost investice pohybuje od 3 do 5 let.

9) Jaké levné nebo nejlevnější tepelné čerpadlo mi doporučíte?

Tepelné čerpadlo typu monoblock – technologie nepotřebuje pro funkčnost vnitřní jednotku (hydrobox). Celková cena za takovýto typ tepelného čerpadla včetně montáže pak může být levnější zhruba o 75 tisíc Kč.

10) Jakou má průměrnou životnost tepelné čerpadlo?

Zhruba stejnou jako elektrické nebo plynové kotle. Vždy záleží na konkrétních podmínkách.

11) Existují dotace na tepelná čerpadla a pomůžete s vyřešením?

Přímo naše společnost dotace nevyřizuje, nicméně to neznamená, že s vyřízením dotaci nijak nepomůžeme. Tip pro vás: Společnost Daikin disponuje smluvním partnerem, který za malý poplatek dotaci kompletně vyřídí za vás.

Chci vědět více